ARCHIV | 2002 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
![]() |
Informační měsíčník Obecního úřadu v Holubově |
Říjen 2002 - Číslo 10 - Ročník 8 |
![]() |
![]() |
![]() |
V sobotu 5. října 2002 v dopoledních hodinách nečekaně navštívil naši obec ministr životního prostředí České republiky RNDr. Libor Ambrozek se zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a Českého svazu ochrany přírody ČR. Pan ministr se zajímal o situaci kolem výstavby kanalizace a ČOV v Holubově a průběhu jejího zkušebního provozu. V době vyřizování žádosti a udělení výjimky pro naši akci předchozím ministrem ŽP ČR působil dr. Ambrozek jako poslanec a předseda rady fondu, takže celou problematiku naší stavby znal.
Poté si prohlédl fotodokumentaci povodní v naší obci a zajímal se i o vzniklé škody. V závěru návštěvy si pan ministr s doprovodem prohlédli naši čistírnu, kde právě prováděli kontrolu zařízení pracovníci firmy VAK středisko Křemže p. P. Podhradský a p. J. Kouba, kteří odborně informovali pana ministra o funkci ČOV. Stavba i technologie se všem velmi líbily.
- Jaroslav Franěk -
![]() |
kandidátů KDU - ČSL do Obecního zastupitelstva Holubov Naše motto:
Kandidátní listina Křestánské a demokratické unie - Československé strany lidové
|
základní organizace KSČM Holubov (Holubov, Třísov, Krásetín) na léta 2003 - 2006 Komunistická strana Čech a Moravy vědoma si postavení ve společnosti a své odpovědnosti k občanům, kteří jí dali důvěru v červnových parlamentních volbách, nepovolí ve svém úsilí prosazovat národní zájmy našich občanů a požadovat odpovědnost státu za sociální jistoty a zachování odpovídajícího standartu životní úrovně všech občanů a práva na důstojný život. Důsledně budeme prosazovat vytváření podmínek pro rozvoj ekonomiky, rovné podmínky pro všechny formy vlastnictví, dostupnosti vzdělání, kultury, kvalitní zdravotní péče pro všechny občany a zajištění bezpečnosti.
|
![]() |
Holubov zdobí stříbro.
Letošní, 3. ročník Jihočeské hasičské ligy byl ukončen v sobotu 28. září na Hluboké nad Vltavou, kde proběhla závěrečná soutěž. Rozdělily se poslední body a pro letošek je dobojováno. Celý seriál byl zahájen letos v květnu soutěží v Třísově. Následovalo jich dalších 10 v Lišově, Todni, Kájově, Žďáru, Holubově, Markvarci, Bechyni, znovu v Holubově, ve Větřní a závěr na Hluboké. Jihočeská hasičská liga je seriál jednotlivých pohárových soutěží v požárním útoku. Za pořadí v jednotlivých soutěžích jsou družstvům přidělovány body. Na závěr proběhne vyhlášení vítězů součtem získaných bodů ze všech soutěží. Maximem je 220 bodů, tj. to družstvo, kterému by se podařilo vyhrát všech 11 pohárovek se ziskem 20 bodů za 1. místo. Špička ligy je však natolik vyrovnaná, že pochybuji, že by se to některému družstvu podařilo. Letošními výsledky s 6 prvními místy se k této metě přiblížilo družstvo ze Žďáru z okresu Jindřichův Hradec, které se se ziskem 187 bodů stalo jasným a zaslouženým vítězem roku 2002. O další body se však celý rok tvrdě soutěžilo a o další umístění se bojovalo až do úplného konce na Hluboké. Nejvýhodnější pozici měl Holubov, ale o pouhý bod před Lišovem. Záležitost byla zcela jasná. Kdo koho na Hluboké "udělá", bude se dělit o stříbro a bronz. Ze čtvrtého místa mohl už pouze teoreticky měnit pořadí Třísov. Roli favorita Holubov udržela získáním druhého místa před vítězným Bohdalínem si zajistil zisk dalších sedmnácti bodů. Lišov skončil až pátý a bylo rozhodnuto.
Do Jihočeské hasičské ligy se letos zapojilo 48 družstev a konečné pořadí na prvních 10 místech bylo následující:
Dovolte mi, abych využil této příležitosti a poděkoval všem hasičům za reprezentaci obce a poblahopřál holubovským k II. místu a třísovským k pěknému čtvrtému místu v Jihočeské lize.
Přeji Vám všem do další činnosti mnoho elánu a úspěchů.
- Jaroslav Franěk, starosta obce -
![]() |
Zamyšlení
Rodiče a děti, vztahy mezi nimi, to je nevyčerpatelné téma, stále něco nového nacházející. Je dost literatury, která obsahuje vysvětlení, poučení a je potřebná. Ovšem není nad osobní prožitek. Kdo má ale dnes čas na rozebírání a přemýšlení o takovýchto vzniklých situacích? Přesto bych se s Vámi podělila o to co mne zaujalo při pročítání knih takto zaměřených, např. od dr. R. Campbella Potřebuji tvou lásku aj.
Děti si můžeme představit jako zrcadla, která odrážejí naši lásku, ale sami ji nevytvářejí. Jestliže jim projevujeme lásku, ony ji vracejí. Jak projevit lásku svému dítěti? Myslíte, že je to samozřejmé? Ano, do určitého věku, ale pak přicházejí ty tzv. "ledové situace", kdy přede mnou není ta tichá, stydlivá, mírná a ochotná dívenka (chlapec), ale rozhněvaná, nenávistná a znuděná. A pak si můžeme klást otázku: "Mám své děti rád bez ohledu na jejich chování?"
Pouze bezpodmínečná láska k dítěti to dokáže. Co je to bezpodmínečná láska? To znamená milovat své dítě bez ohledu na to, jaké je. Není důležité, jak vypadá. Rozhodující nejsou ani jeho kvality, sklony nebo handicapy. Není podstatné, co z něho bude, a vůbec nejtěžší na této lásce je to, že nezáleží ani na tom, jak se dítě chová. Samozřejmě, že to neznamená, že jeho chování se vám vždycky líbí. Bezpodmínečná láska znamená, že své dítě milujeme, přesto, že jeho chování se vám někdy protiví.
Jak moc je důležitý kontakt očima
Ve vhodné chvíli je nutné navázat s dítětem kontakt očima. Např. když udělá něco obzvlášť dobře. Dívat se do očí druhého, jestliže pohled doprovází milá slova a přívětivý výraz obličeje, je velice příjemné a povzbudivé. Je špatné dívat se do očí jedině tehdy, když dáváme dítěti nějaký příkaz nebo kázání. Vědomě odmítnout oční kontakt dítěti je obvykle bolestnější než tělesný trest. Dítě, o které je dobře postaráno, žije v pohodlí, má správnou výživu, ale chybí mu kontakt očima může být i citově narušené.
Jakým dalším způsobem projevit lásku dítěti? Fyzickým kontaktem, soustředěnou pozorností a kázní.
Ale o tom až zase příště.
- Marie Hrušková st. -
![]() |
Nadřád: Běžci (Ratitae)
Čeleď: Pštrosovití
![]() |
![]() |
![]() |
Chřipka
Opět nastává podzimní čas, kdy se dobře daří nejrůznějším virózám, rýmě, kašli... A tak zima prokáže, co jsme dělali přes léto. Otužovali jsme se? Alespoň jíme hodně ovoce a zeleniny. Letošní rok nám většinou přál. Oblékáme se přiměřeně počasí, abychom neprochladli. A když už prochladneme, snažíme se rychle prohřát u kamen horkým čajem s citronem.
Případně zejména starší jej mohou ochutit rumem. Alkohol otevře jemné cévy v kůži a umožní lépe přijmout do těla sálavé teplo kamen.
Nejnebezpečnější ze všech viróz, které nazýváme nepřesně pojmem "chřipka", je pravá chřipka, která cyklicky přepadá svět v těžkých epidemiích s mnoha úmrtími. Pravá chřipka, horečka kolem čtyřiceti stupňů, zimnice, schvácenost, rýma, kašel se dnes již u nás vyskytuje spíše sporadicky. I pravá chřipka dnes často probíhá pod obrazem jen lehké virózy. Zásluhu za tom má každoroční pravidelné očkování, které šíření pravé chřipky přece jen brzdí.
I letos koncem října dostaneme očkovací látku vyrobenou pro tento rok. Skupiny obyvatelstva ohrožené smrtí při klasickém průběhu pravé chřipky mohou být očkovány zdarma. Jde o lidi trpící chronickými onemocněními dýchacích cest, chronickým onemocněním srdce, cév, ledvin, cukrovkou, u kterých jsou základní životní funkce těžkým průběhem pravé chřipky ohroženy svým selháním.
Na okresní hygienické stanici je dostatek očkovací látky i pro ty zájemce, kteří chtějí být očkováni proti pravé chřipce, aniž by byli přímo ohroženi na životě.
Za takovéto očkování na vlastní žádost se letos platí 160,-Kč.
- MUDr. Bohumír Šimek -
![]() |
Pro říjnový zpravodaj nám poskytly své oblíbené a vyzkoušené recepty paní Marie Šmejkalová z Holubova, která nám nabídla klasické pečené dobroty a paní Lenka Šmejkalová pak zdravé lehké saláty.
Ořechová bábovka
13 dkg másla, 20 dkg cukr moučka, 3 vajíčka, 20 dkg výběrové mouky polohrubé, 10 dkg ořechů - mleté nebo sekané, 1/2 prášku do pečiva, trochu mléka (podle potřeby)
Máslo cukr moučku a 3 žloutky utřeme. Přidáme mouku, ořechy, prášek do pečiva, sníh ze 3 bílků a mléko podle potřeby.
Opilý Isidor
23 dkg másla, 22 dkg cukr moučka, 6 žloutků
Utřeme a přidáme 2 lžíce kakaa, sníh ze 6 bílků, 6 dkg hrubé mouky, 6 dkg hladké mouky a 1 prášek do pečiva. Těsto rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Upečený potřeme rybízovou zavařeninou, ořechovou nádivkou a krémem. Polijeme čokoládovou polevou.
Ořechová nádivka
23 dkg ořechů, 15 dkg moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1,5 dcl rumu
Krém
25 dkg másla, 10 dkg cukru moučka, 4 žloutky, 2 lžíce kakaa, trochu rumu
Těstovinový salát s bazalkou
250 g těstovin (nejlépe je použít originální italské tříbarevné ARRIGHI), 3-4 rajčata, 2-3 stroužky česneku bazalka (nejlépe čerstvá), olivový olej
Těstoviny uvaříme ve slané vodě. Přidáme na kostky nakrájená rajčata, nadrobno nakrájený česnek, polijeme olivovým olejem, přidáme nadrobno nakrájenou (nasekanou) bazalku a lehce smícháme.
Zeleninový salát z čerstvé zeleniny
rajčata, salátová okurka, papriky, balkánský sýr (ledový salát, červené ředkvičky), množství zeleniny a sýru podle potřeby, dobromysl (oregano), olivový olej
Rajčata, salátové okurky (i se slupkou), papriky, balkánský sýr, případně červené ředkvičky nakrájíme na kostky. Přidáme-li ledový salát, je nejlépe když se nadrobno natrhá (ale můžeme ho i nakrájet). Posypeme oreganem, polijeme olivovým olejem a lehce smícháme.
Ovocný salát s jogurtem
ovoce (jablko, podzimní broskve, banán, pomeranč, hruška, hroznové víno, příp. další ovoce), skořicový cukr, jogurt
Vybrané ovoce oloupeme a očistíme, nakrájíme na kostky, posypeme skořicovým cukrem, přidáme jogurt a lehce smícháme.
Balkánské papričky
papriky (nejlépe je použít buď tmavé zelené papriky nebo sytě červené papriky), česnek, olivový olej, (mleté čili papričky - když se použije červená paprika)
Papriky očistíme a nakrájíme na nudličky. Lehce je opečeme na mírně rozpáleném olivovém oleji. Zakryjeme pokličkou a krátce na mírném ohni podusíme (ale jenom ve vlastní šťávě, papričky se nesmí vařit. Proto je nejlépe použít nádobí s principem úpravy jídla při nízkých teplotách - zachová se tak barva, hmotnost i nutriční hodnota papriček). Ke konci přidáme nadrobno nakrájený česnek.
Balkánské papričky se mohou podávat jako příloha v teplém stavu nebo jako předkrm, či salát, který pak výborně chutná za studena s bílým pečivem.
Velice gurmánsky vypadá, když se podávají dva druhy salátu balkánských papriček: jeden ze zelených paprik a druhý připravený zvlášť z červených paprik (salát z červených paprik během tepelné úpravy jemně dochutíme mletými čili papričkami).
Za příspěvky děkuje a dobrou chuť Vám všem přeje
-MS-
![]() |
NARODILI SE NOVÍ OBČÁNCI
K VÝZNAMNÉMU ŽIVOTNÍMU JUBILEU BLAHOPŘEJEME
NAVŽDY JSME SE ROZLOUČILI
![]() |
Toť povaha česká? Nevím jak moc se na tom podílí chování našich politiků, ale český člověk se spokojí i s málem, jde-li o to, vzít si z cizího. Ve snaze o příjemné posezení v čekárně, mimo jiné jsem dal k ozdobě na zkoušku zcela obyčejné rostlinky v květináčích na okenní parapety. Do týdne zmizely i s květináči i s podtácky. Jedna z nich byla dárkem paní učitelky Vojtíkovi.
Není to poprvé. Dám-li muškáty na okenní parapet, jsou každým rokem olámané. A je to jedno, zda jsou vzácnější či obyčejné. Hlavně, že někdo má kvetoucí muškáty na úkor druhého? Nechápu toho člověka, kdo ničí radost druhých připravovanou pro ostatní.
Pokud normální slušný člověk má zájem o pěknou květinu, která mu nepatří, vždy se snaží domluvit s jejím majitelem. Když mně majitel dovolí vzít si větvičku na zakořenění, snažím se vzít si ji tak, aby nebylo k poznání, že na rostlince něco ubylo. Neboť se nehodí kvůli svému potěšení umenšit radost druhému.
Je asi jiná doba. Politici si berou 500.000 Kč ročně za to, že jako členové dozorčí rady mlčí o miliardových rozkrádáních České spořitelny. Občané to zaplatí. Proč by si obyčejný člověk neukradl nějakou tu rostlinku? Vždyť jde o podstatně méně! Kdo nekrade, okrádá svou rodinu! Je to neuvěřitelné, jak nám to heslo komunistické éry zalezlo za nehty!
- MUDr. Bohumír Šimek -
![]() |
V sobotu 28. září 2002 přivítala účastníky 2. ročníku rybářských závodů na holubovském rybníce hustá mlha, která se začala okolo 10. hodiny zvedat a vykouklo na nás sluníčko. Na 40 účastníků závodů si skutečně užilo své, vždyť teprve 14-ti letý vítěz Karel Šimek nachytal 648 cm ryb, 2. pan Pavel Němec 522 cm a 3. Klouček Jan ml. rovných 500 cm.
Nejdelší rybou sobotních závodů byl kapr pana Karla Jírovce z Křemže, který měřil 54 cm. Vítězové obdrželi za své výkony opravdu hodnotné ceny. Nejstarším účastníkem závodů se stal pan Václav Prajer, který ten den oslavil i svátek a nejmladším účastníkem Martin Šimek, který se zároveň umístil na 9. místě se 162 cm ryb. Nedostatkem závodů byla pouze skutečnost, že se zúčastnilo velmi málo místních rybářů, pro které zvláště byly závody pořádány.
Přijeli závodníci až z Vodňan a místní jakoby o závodech ani nevěděli.
- Za RS Křemže Hana Kudláčková -
![]() |
![]() | ![]() |
Křeček
Křeček patří mezi myšovité. Ve volné přírodě se dožívá 2 let.
Křeček polní
Žije ve střední a východní Evropě a je dlouhý 25 - 35 cm, váží 500 g. Jeho charakteristickou činností je hromadění stravy. Živí se nejen obilím, ale i zeleným krmivem. Dokáže nahromadit až ruksak obilí a někdy mnohem více. Slouží mu k tomu jeho lícní vaky jako rezervoár. Křeček je velmi aktivní i za šera a v ranních a večerních hodinách. Žije pod zemí asi 50 cm hluboko. V zimě jsou v hloubce 2 m. Nastěhuje se do tohoto obydlí začátkem podzimu a jeho tělesná teplota klesá na 4°C. Každý týden se křeček probudí a nažere. Na jaře se pak probouzí úplně a připravuje se na páření. Narodí se někdy až 18 mláďat. Samice má jen 8 struků a tak nadpočetná mláďata zakousne.
Velmi oblíbeným domácím mazlíčkem je křeček zlatý, džungarský, mongolský. Křeček zlatý je menší než polní. Je také zvířetem večerním. Po celý den dokáže spát. Nejvhodnější teplota pro křečka v domácnosti je 21-25 °C. Při teplotě pod 10 °C upadají křečci do zimního spánku. Potřebuje velmi stabilní drátěnou klec. Musí zde mít box na spaní, který by měl být vyplněný buničinou. Je dobré mít pro křečka kolotoč na běhání. Při volném výběhu je třeba křečka dobře hlídat, aby nezalezl někam, kde může udělat velkou škodu. Mohou se prokousat polštářem, knihami, prádlem apod.
Jako krmení je vhodné kupovat hotová krmení pro křečky, nebo pro myši a potkany. Můžeme jeho stravu obohatit ovocem, zeleninou, salátem. Křeček má velmi rád i syrové maso, ale nedáváme mu je velmi často - jen malé dávky 1-2x týdně a jen čistou svalovinu. Musí mít stále k dispozici pitnou vodu. Jeho klec musíme pravidelně čistit a kontrolovat, aby zde nezůstávaly zbytky potravy, které podléhají hnilobě a plísním.
Zase pro chov křečka doporučuji zakoupit si potřebnou literaturu.
- MVDr. Peter Pavčík -
![]() |
Naše škola 1893 - 2003
Vynesením c.k. okresní školní rady z 11. 9. 1893 byl jmenován František Jindra, dosavadní řídící učitel v Netřebicích řídícím učitelem školy v Holubově.
Z jeho životopisu:
František Jindra se narodil 10. 1. 1858 ve Bzí, navštěvoval od r. 1870 - 1878 vyšší české gymnasium v Českých Budějovicích. Rok byl výpomocným podučitelem v Trhových Svinech a v červenci r. 1879 doplnil maturitní zkoušku z gymnasia na c.k. učitelském ústavu v Soběslavi, načež byl jmenován podučitelem v Žimuticích, kde působil až do 1. ledna roku 1885. Výnosem c.k. okresního školního rady v Českých Budějovicích ze dne 28. 12. 1884 byl jmenován zastupujícím správcem jednotřídní školy v Netřebicích, kde byl 8. 1. 1885 ustanoven definitivně.
Výnosem z 1. 6. 1889 byl jmenován při této škole řídícím učitelem a působil zde až do 15. 9. 1893, kdy byl povolán do Holubova. Řídící učitel František Jindra působil na škole v Holubově do roku 1919/1920. Pod vedením řídícího učitele Františka Jindry vystřídala se pochopitelně celá řada pedagogů. Tak např. Josef Had, Antonín Kraus, Matěj Řídel, Karel Mašek, Božena Jindrová, Rajmund Kropáček, Felix Mikyška, Štěpán Houska, František Hájíček, Karel Vlach, František Dvořák, K. Hrubeš, R. Matasová, M. Nováková, Josef Císař, K. Blažková. Dovolte mi při této příležitosti jednu osobní, rodinnou poznámku, takovou milou vzpomínku, kterou nám dětem vyprávěl náš tatínek, kterého pan řídící učitel František Jindra učil v 1.třídě v Holubově.
Náš tatínek uměl od dětských let velice věrohodně napodobit hlasy různých ptáčků, zejména kukačku. Když to zjistil pan řídící, vyzval jej slovy: "Josífku, až ti dám znamení, tak půjdeš ke dveřím našeho bytu a dvanáctkrát zakukáš, aby moje žena věděla, že je poledne a já přijdu na oběd."
Paní řídící se tento originální způsob velice líbil. A tak ještě mnohokrát oznamoval tatínek poledne místo školního zvonění.
Pokračování příště.
- Ivan Svoboda, kronikář -
![]() |
z přírodovědného pohledu
Ve dnech 26. a 27 září 2002 proběhl seminář a exkurze k Dívčímu kameni. Současně byla ve vlastivědném muzeu v Českém Krumlově k tomuto tématu otevřena výstava. Spolupořadatelem semináře byla Chráněná krajinná oblast Blanský les.
Přestože jsme již o Dívčím kameni psali, rádi bychom Vás seznámili s některými přírodovědnými zajímavostmi z přenášek. Rezervace Dívčí Kámen a její okolí představuje důležité útočiště pro mnoho druhů zajímavých i vzácných živočichů. Z bezobratlých byl v roce 2002 výzkum zaměřen na faunu denních motýlů (Lepidoptera, Rhopalocera), kdy zde bylo zjištěno 31 druhů denních motýlů, tj. asi 20% z fauny České republiky. Mezi nejnápadnější patří otakárek fenyklový (Papilio machaon), příležitostně a nehojně se objevující ve dvou generacích. Jeho housenky se vyvíjejí na mrkvovitých rostlinách. Přímo na zřícenině hradu lze nalézt nejrozšířenějšího zástupce čeledi modráskovití, modráska jehlicového (Polyommatus icarus). Na zachovalých vlhkých loukách kolem Vltavy jsem nalezl modráska ušlechtilého (Polyommatus amanda) a ohniváčka černoskvrného (Heodes tityrus). Z čeledi babočkovití (Nymphalidae) zde bylo nalezeno 11 druhů, většinou se jedná o běžné druhy. Ovšem mezi zajímavější patří bělopásek topolový (Limenitis populi) - ohrožený, plachý druh žijící na lesních cestách v okolí olšiny. Batolec červený (Apatura ilia) je obvyklý v podobných lokalitách v červenci a upoutá nás nádherným měnivým leskem křídel. Běžný je perleťovec stříbropásek (Argynnis paphia), naopak nehojný perleťovec nejmenší (Clossiana dia) obývá suché stráně. Typický obyvatel holubovských hadců je lesní motýl - okáč kluběnkový (Erebia aethiops).
Mezi nápadné noční motýly oblasti PR patří martináček bukový (Aglia tau), který je obvyklý ve smíšených lesích a to v první dekádě května. Další nápadní představitelé jsou lišaj vrbkový (Deilephila elpenor) a běžný lišaj borový (Hyloicus pinastri). Z přástevníků se zde nachází přástevník medvědí (Arctia caja), přástevník hluchavkový (Calimorpha dominula), a suchomilný přástevník kostivalový (Calimorpha quadrimaculata), který je v západní Evropě ohrožený.
- Zdeněk Hanč Správa CHKO Blanský les Vyšný, 7.10.2002 -
![]() |
Tak jako se po prázdninách vrací vše do zajetých kolejí, vrací se ke své činnosti i klub Holoubek. A o tom, že jsme o prázdninách skutečně načerpali nové síly, svědčí bohatá nabídka připravovaných akcí. Už se nechceme ohlížet za vodou, která potrápila nejen náš klub i přesto, že ještě dnes probíhá vysoušení našich prostorů, ale těšme se z programu, který nás čeká.
Již v září jsme byli pozváni do MŠ Holubov na představení p. Broma. Při veselém a hravém vystoupení skutečného komika se vyřádily nejen naše děti, ale i maminky a vítaný tatínek. V pátek 4. října jsme otevřeli náš klub i pro širší veřejnost a "Den otevřených dveří" spojili s oslavou 2. narozenin klubu Holoubek. Nejbližší akcí, na kterou zveme všechny milovníky cestování autobusem, je návštěva Malého divadla v Českých Budějovicích. Jedeme v úterý 22. října, odjezd 9.15 hod od ZŠ Holubov.
![]() |
![]() |
Říká se: "Pachatel se vrací na místo činu."
V dobrém slova smyslu se to stává i u nás v mateřské škole. Tak zrovna nedávno slyším zaklepání na dveře do třídy a následné: "Dobrý den, paní učitelko, přišla jsem se na vás podívat."
Mile mě překvapila "ta slečna" z 5. třídy chodící do ZŠ Křemže. Její tok řečí (ona byla vždycky výřečná), "Jé tohle tady máte nový a tenhle hezký kočárek a skluzavka a tohle a tamto", mi pomalu nedával šanci něco říci. Když se dost vynadivila, tak při jejím hraní si s hračkami, jsme se pustily do povídání, jak se jí daří, na co vzpomíná ze školky, co kamarádi, co škola a páni učitelé a naopak, jak nás zlobí a poslouchají děti, které známé děti chodí do školky. . .
Příjemně proběhla chvilka v odpoledni při povídání s naší bývalou předškolačkou Kamilkou. Každého potěší, když si někdo na někoho či na něco v dobrém vzpomene, natož když se rád vrací.
PS: Stalo se pravidlem, že po rozdání vysvědčení se chodí se svými známkami pochlubit školáci. Jsou hrdí a my potěšeny. Takové "pachatele" vždy rády přivítáme.
- Hana Bezděková, ředitelka MŠ -
![]() |
Na rozdíl k předchozím zážitkům mne potěšil vztah majitelky zdravotního střediska, která vyzdobila chodby obrázky křemežských dětí a do haly dala fotografii MUDr. Václava Maška, který zde na středisku dlouhá léta žil a pracoval. Zasloužil si to jako její příbuzný i jako člověk a lékař, kterého si dodnes mnozí obyvatelé Křemže a širokého okolí pamatují, váží si ho a v dobrém na něho vzpomínají.
- MUDr. Bohumír Šimek -
![]() |
Půjdeme! Bliži se volby do obecních zastupitelstev a my máme možnost zvolit si své zástupce. Čím menší obec, tím je to přehlednější, tím více představenstvu obce vidíme pod prsty. Budeme se snažit zvolit si čestné zastupitele, kteří dají přednost dobrému hospodaření před úplatky do vlastni kapsy. Ve věcech obecních je záruka osobnosti důležitější než záruka stranické ideologie. Známe se dobře navzájem, a proto už víme, koho budeme volit! Nebo snad ne?
- MUDr. Bohumír Šimek -
![]() |
Obecní úřad Holubov oznamuje občanům, že dne 26. 10. 2002 bude organizován sběr železného šrotu.
sbor dobrovolných hasičů Krásetín
zve občany na
TRADIČNÍ POSVÍCENÍ
které se koná v sobotu 26. října 2002 od 19.00 hodin v sále v Krásetíně
Občerstvení zajištěno
K tanci a poslechu hraje Budějická pětka.
Další informace :
Chráněná krajinná oblast Blanský les
Holubov - průvodce obcí a okolím
Mikroregion Podkletí - Obrazový průvodce 3
INFORMACE, KTERÉ OBEC HOLUBOV ZVEŘEJŇUJE na základě §5 odst.1 zákona č. 106/ 1999 Sb., o veřejném přístupu k informacím můžete nalézt na Veřejné desce obce Holubov |
Holubovský zpravodaj |