OFICIÁLNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM REGIONU ČESKÝ KRUMLOV


Znak města Český Krumlov Oficiální informační systém regionu Český Krumlov je nejkomplexnější a nejucelenější celoregionální informační databází v České republice. Jedná se o nejrozsáhlejší informační systém nemající dosud srovnání, na jehož stránkách získáte detailní a odborně zpracované informace z historie i současnosti regionu. Logo regionu Český Krumlov, autor Aleš Zelenka

Projekt OIS má v současné době skutečně encyklopedické rozměry. Textové informace jsou uveřejněny ve třech jazykových mutacích - české, německé a anglické a celkový souhrn této encyklopedie dnes představuje 12.438 normostran textu, (6.493 stran v českém jazyce, 3.251 v němčině a 2.694 stran v angličtině) tvořících na 1.850 tématických článků pro každou jazykovou mutaci a dále více než 450 aktuálních článků v českém jazyce.

Obrazové informace v současnosti zahrnují soubor čítající více než 5.800 fotografií a ilustrací, 68 panoramatických videosekvencí, dále senzitivní mapy a plány, interaktivní tabulky, seznamy a prohledávání informací pomocí klíčových slov atd. Díky multimediální prezentaci v hypertextovém systému je i takto obsáhlý soubor dat snadno přehledný a v intuitivním prostředí se brzy zorientuje každý uživatel.

Následující text podrobně popisuje historii i současnost projektu Oficiálního informačního systému regionu Český Krumlov :

 

Mediální partneři :

Český rozhlas České Budějovice   Rádio Kiss Jižní Čechy
Český rozhlas České Budějovice   Rádio Kiss Jižní Čechy  

 © Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 2001
Počet přístupů na tuto stránku od 13. listopadu 1998 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung